Niedaleko moich miejscówek na grube karpie u Mareczka w Siedliskach (które gorąco polecam z całego serducha) – GA „Nad Stawami”  wije się malownicza wioska –  Jawornik Ruski –  przy drodze będącej skrótem mojej trasy w Bieszczady.  Hey przy symulacji z Łomnicy maluje tam piękne czerwone plamy na polach u stóp Dębowej i Jawornika Dolnego na Pogórzu Przemyskim, które przy wsparciu zachodzącego Słońca łatwo wykorzystać by popełnić daleką obserwację. Sama miejscówka to parę metrów kwadratowych bo wszędobylskie drzewa i żohatyński las obfitujący w ursusy brunatne skutecznie utrudniają przeprowadzenie tej obserwacji.

Niemcy widzą to w różowych okularach ale w rzeczywistości tak nie jest… Poniżej symulacja wg Udeuschle

 

Zachodzące Słońce  za Tatrami w dniu 29.10.2021 tak skutecznie podświetliło horyzont, że Tatry sloganowo mówiąc były jak na wyciągnięcie dłoni:

 

 

Zachodzące Słońce za Łomnicą i Durnym widziane z Jawornika Ruskiego

Słońce coraz bardziej się chowa – Sławkowski uchyla rąbka tajemnicy

Podświetlenie południowo – zachodniego horyzontu sprawiło, że Beskid Niski też pokazał swoje oblicze w postaci Magury Wątkowskiej – ale to już znacznie bliżej:

Tatry i Beskid Niski

 

Jak widać powyżej niedługo buki i dęby zasłonią całkiem ten widok więc pozostawiam w sieci dla potomnych. Jeszcze na koniec trochę inny kadr tatrzański:

 

Tatry z Jawornika Ruskiego 200 mm

 

oraz zasięg obserwacji:

 

 

jak nie boicie się misiaków i żmudnego brnięcia przez oraninę to serdecznie polecam:)

2 odpowiedzi na “Tatry i Magura Wątkowska z Jawornika Ruskiego”

  1. Witam wiem że Tatry widać z Rzeszowa dokładnie z dwóch wzniesień magdalenki i łanów wpisać w goo był o tym artykuł pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *