W tej sekcji znajdziecie linki do stron i blogów dalekoobserwacyjnych prowadzonych przez naszych polskich obserwatorów i nie tylko.

DALEKIEOBSERWACJE.EU – jedyny portal skupiający w Polsce dorobek pokoleń dalekich obserwatorów, którego jestem współredaktorem. To tutaj lądują nasze wspólne poczynania w pasji dalekoobserwacyjnej, wywiązują się ciekawe dyskusje. Czasem trafią się płaskoziemcy i zwolennicy innych teorii spiskowych i wtedy jest fajnie:)

FORUM ASTROPOLIS – jest tam kilka wątków naszego sportu i na roboczo wrzucamy nasze zdobycze. (Dalekie obserwacje z gór, Tatry, Tatry z Salomina, Dalekie obserwacje na Wikipedii)

GRUPA „TATRY Z PODKARPACIA I INNE DALEKIE OBSERWACJE” – grupa miłośników i kibiców dalekich obserwacji na Facebooku. Grupa początkowo zrzeszała podkarpackich obserwatorów i ich tatrzańskie łowy, jednak szybko rozrosła się do rangi krajowej i nie tylko. Tutaj na bieżąco lądują obserwacje „jeszcze ciepłe”.

REFRAKTOR.PL– blog fotograficzny i poradnik dalekich obserwacji w ujęciu holistycznym. Prowadzący to człowiek renesansu. Nie straszne mu są zimne plenery i noclegi na tatrzańskiej grani. Przemierza niedostępne rubieże Beskidów i Pogórzy by ustrzelić „wisienkę na torcie”. Autor melodii do pierwszej dalekoobserwacyjnej ballady. Raz uratował mnie przed żmiją na Polanie Radoszyckiej więc mniemam, że dzika zwierzyna, której spotkanie ryzykujemy często odwiedzając miejscówki czuje przed nim respekt 🙂

500MM.BLOGSPOT.COM – bardzo profesjonalna odsłona dalekich obserwacji naszego kolegi z Dolnego Śląska. Znajdziecie tu Sudety rozgromione wzdłuż i wszerz, ale i również ….Roztocze inne zakątki Polski skąd można zaglądnąć za horyzont. Autor jest jednym z tych szczęśliwców, którym udało się sfotografować Alpy z Polski 🙂

ROWEROMANIAK blog o charakterze bardziej landszaftowym ale znajdziecie w nim dalekoobserwacyjne perełki. Sam autor jako pierwszy w historii dostrzegł garb Raxa z Radhosta tak więc jest gdzie zaglądać. Oprócz tego – nasz wieloletni redaktor DO.

H300.PL – nasz niezastąpiony, skromny i dzielny administrator Grupy na FB – zafascynowany dalekimi obserwacjami przemierza dziesiątki kilometrów w pogoni za albedo śniegu albo cieniem na horyzoncie. Pradziad nie daje mu spokoju. Najlepiej gdyby mógł go oglądać z rodzinnego Sędziszowa…

OBSERWACYJNY BLOGSPOT – rewelacyjne obserwacje z terenu Podkarpacia i nie tylko. Autor wynajduje wśród Pogórzy, Gór Sanocko – Turczańskich prawdziwe perełki.

TATRY Z RZESZOWA – blog kolegi Rymka :), któremu nie wybaczę tego, że zaraził mnie tym sportem. COŚ TY PAWEŁKU NAROBIŁ! To tutaj lądowały w sieci moje pierwsze obserwacyjne zdjęcia Tatr z Matysówki i Magdalenki koło Rzeszowa. Gorąco polecam!

NA OBZORE – strona dalekoobserwacyjna naszych słowackich kolegów