Dalekie obserwacje...hmmm jest to nie tylko dziedzina fotografii, ale również dla co niektórych wspaniała pasja i sposób na życie, tudzież specyficzne spędzenie wolnego czasu na łonie przyrody w czasach kiedy liczy się tylko pogoń za dobrobytem.

Tatry Wysokie z Magdalenki

Nazywam się Michał Skiba i na co dzień  prowadzę swój skromny gabinet stomatologiczny w podrzeszowskiej miejscowości, zaś gdy tylko czas pozwoli przeobrażam się w amatorskiego organistę:). Szukając w życiu pasji całkiem przypadkiem wybrałem się kiedyś na piękne wzgórze Magdalenka i moją uwagę zwrócił subtelny brzeszczot na horyzoncie, który ukazał się po zachodzie Słońca.

Zachód Słońca za Tatrami z Magdalenki koło Rzeszowa

Ten  brzeszczocik jak się później okazało to nic innego jak Tatry – panorama od Sławkowskiego Szczytu prze grupę Łomnicy i Lodowego po dach Tatr Bielskich… dalej już wszystko potoczyło się z górki i trwa po dzień dzisiejszy. Pasja, która się wtedy we mnie zrodziła zaowocowała setkami zdjęć, którymi sukcesywnie będę się chciał dzielić w ramach tej witryny, mając nadzieję że przyczyni się to do rozwoju dalekich obserwacji w naszym podkarpackim regionie i nie tylko. Ponadto już od trzech lat jestem redaktorem portalu dalekieobserwacje.eu, który jako pierwszy jeszcze będąc na studiach obserwowałem z zapartym tchem.

Tatry z Przedmieścia Czudeckiego – Pogórze Strzyżowskie

Zapraszam zatem do lektury i w razie pytań do kontaktu. Będę się w miarę możliwości starał odpowiadać na każde pytanie bądź sugestię.

Na mojej stronie oprócz zdjęć na blogu, opisu ciekawych wypraw obserwacyjnych znajdziecie również odnośniki do  witryn poświęconych dalekim obserwacjom autorstwa moich kolegów z branży 🙂 , link do naszej grupy na FB a także do mapy punktów obserwacyjnych na terenie Podkarpacia i nie tylko 🙂